LogowanieWybór języka/ Kraje uczestniczące

EnglishPolskiEspañol(Spanish Formal International)Bulgarian (Български)Italian - ItalyGreekIcelandic(IS)
Strona główna

Witamy Państwa na oficjalnej stronie Europejskiego Konsorcjum DARE.

Celem działania grupy partnerskiej jest zwiększanie świadomości dotyczącej niepełnosprawności i funkcjonowania osób niepełnosprawnych w nowoczesnym społeczeństwie, tzw. społeczeństwie wiedzy.

Rezultatami działalności projektu DARE są szkolenia zwiększające świadomość niepełnosprawności. Poprzednia edycja projektu dedykowana była nauczycielom akademickim oraz pracownikom administracji publicznej.

W ramach trwającego obecnie projektu DARE 2 rozwijany jest program szkoleń dla nauczycieli akademickich oraz powstaje zupełnie nowy kurs dla menedżerów małych i średnich przedsiębiorstw. Podobnie jak poprzednie szkolenia, będzie on transferowany z rynku brytyjskiego.
Więcej o projekcie

Konsorcjum DARE współpracuje w upowszechnianiu idei partycypacji osób niepełnosprawnych w życiu społecznym z europejskimi instytucjami edukacyjnymi, a partnerzy uczestniczą w wielu konferencjach naukowych, warsztatach i seminariach poświęconych dostępowi osób niepełnosprawnych do głównego nurtu edukacji.
Więcej o wybranych wydarzeniach

Świadomość niepełnosprawności (Disability Awareness) to rzetelna wiedza na jej temat, walka ze stereotypami, informowanie o metodach wsparcia aktywnego, czyli opartego o podmiotowe traktowanie osób niepełnosprawnych w różnych obszarach życia społecznego. Jest to podejście wymagające zaangażowania ze strony społeczeństwa i samych osób niepełnosprawnych, ale przynoszące duże korzyści obu stronom.

Świadomość niepełnosprawności to także promocja postaw otwartości i tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych, które stanowią największą mniejszość w społeczeństwach Europy, a jednocześnie tworzą te społeczeństwa jako obywatele.

Więcej o nowoczesnym podejściu do niepełnosprawności.

Zgodnie z zasadami projektów pilotażowych w programie Lifelong Learning, prace partnerów Konsorcjum skupione są na tzw. transferze innowacji. W tym wypadku jest to transfer wiedzy z Wielkiej Brytanii, w której szkolenia w zakresie świadomości niepełnosprawności są relatywnie dobrze rozwinięte.
Więcej o transferze wiedzy

 

Biuletyn BON UJ

Pojawił się już czwarty numer Biuletynu BON UJ upowszechniający rzetelną wiedzę o niepełnosprawności w kontekście dostępu do edukacji i podsumowujący zarazem rezultaty projektu DARE 2. Publikacja ukazała się dzięki środkom finansowym projektu DARE 2. Wszystkich zainteresowanych, szczególnie osoby związane z obszarem oświaty, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Biuletyn nr 1 pdf

Biuletyn nr 1 Englishpdf

Biuletyn nr 2 pdf

Biuletyn nr 2 English pdf

Biuletyn nr 3 pdf

Biuletyn nr 3 English pdf

Biuletyn nr 4 pdf

Biuletyn nr 4 English pdf


Aby otrzymywać je w formie tradycyjnej, prosimy o kontakt na adres mailowy This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Krótki film z poprzedniej konferencji

 


Strona wyróżniona w konkursie LEO-ON-LINE 2010, więcej informacji tutaj

 

 

 
Uniwersytet Jagielloński
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
ul. Retoryka 1/210
31-108 Kraków
tel.: (0-12) 424 29 50
bon@uj.edu.pl
Leonardo da Vinci Project
Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!